چای سبز یا سیاه؟

تفاوت میان چای سبز و سیاه چیست؟

در حقیقت ، در ابتدا هیچ تفاوتی به طور ذاتی میان چای سبز و سیاه وجود ندارد و هر دو از یک بوته مشابه چیده می شوند . این تغییر توسط فرآیندی ایجاد می گردد که روی برگ های چای صورت می پذیرد.

برگ های چای سبز پس از برداشت تحت دمایی حدود ۲۰۰ درجه سانتی گراد حرارت دیده تا از تخمیر آن جلوگیری شود. سپس آن ها را در هم می پیچند تا پیش از حرارت دهی مجدد ، شکل گیرند. چای سیاه به روشی دیگر فرآوری می شود. چای سیاه ابتدا پژمرده شده و قبل از هرگونه حرارت دادن به آن ، پیچیده می شود. سپس برای زمانی معین چای را در مرحله تخمیر گذاشته تا رنگ آن به قهوه ای متمایل به سیاه برسد.

greenorblack
مطالعات اخیر ، نشانگر این نکته هستند که فلاونوئید های موجود در چای سیاه موجب کاهش خطر ابتلا به سکته و بیماری های قلبی می شوند ؛ زیرا به کاهش میزان LDL (کلسترول بد) را که با این نارسایی ها ارتباط مستقیم دارد، تا حد زیادی کمک می کند. وقتی در مورد فواید بهداشتی و درمانی چای های گوناگون بحث می شود ، بایستی به یاد داشت که شناخت خواص چای و تحقیقات در این باره هنوز در مراحل ابتدایی خود می باشد. ولی تحقیقات متعددی در حال اجرا است و شواهدی در دست است که به ارتباط میان مصرف چای و سلامتی اشاره مستقیم دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *